Adhuroj Matematiken

Forumi i vetëm shqiptar për matematikën
Ora eshte Enj Gus 21, 2014 6:01 pm

Të gjitha orat janë UTC + 1 ore [ DST ]
Posto Teme të Re Posto një përgjigje  [ 2 postime ] 
Autori Mesazh
 Subjekti i postimit: INTEGRALE TE PACAKTUAR
PostimPostuar: Mër Gus 31, 2011 2:23 am 
Jashte linje
Site Admin

Anëtarësuar: Pre Gus 26, 2011 1:15 pm
Postime: 427
Llogarisni integralet e meposhtme :

Lart
 Profili  
 
 Subjekti i postimit: Re: INTEGRALE TE PACAKTUAR
PostimPostuar: Mër Gus 31, 2011 12:44 pm 
Jashte linje

Anëtarësuar: Mar Gus 30, 2011 3:50 pm
Postime: 921
Vendndodhja: Kosove
omg_admin shkruajti:
Llogarisni integralet e meposhtme :

a)


b) (sepse )

c) zevendesojme , gjejme derivatin e pare dhe kemi
prej nga kemi


Lart
 Profili  
 
Shfaq postimet nga me para:  Rreshto sipas  
Posto Teme të Re Posto një përgjigje  [ 2 postime ] 

Të gjitha orat janë UTC + 1 ore [ DST ]


Kush është në linjë

Anëtarë që po shfletojnë këtë forum: Asnjë përdorues i regjistruar dhe 1 vizitorë


Nuk mund të hapni tema të reja në këtë forum
Nuk mund të përgjigjeni në temat e këtij forumi
Nuk mund të ndryshoni postimet tuaja në këtë forum
Nuk mund të fshini postimet tuaja në këtë forum
Nuk mund të bashkëngjitni skedarë

Kërkoni për:
Shkoni tek:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group