Adhuroj Matematiken

Forumi i vetëm shqiptar për matematikën
Ora eshte Mër Gus 20, 2014 10:25 pm

Të gjitha orat janë UTC + 1 ore [ DST ]
Posto Teme të Re Posto një përgjigje  [ 5 postime ] 
Autori Mesazh
PostimPostuar: Shtu Tet 15, 2011 9:27 pm 
Jashte linje

Anëtarësuar: Shtu Sht 10, 2011 11:53 am
Postime: 78
Eshte dhene funksioni . Gjeni parametrin ne menyre qe grafiku i ketij funksioni te kete tangjente boshtin e abshisave.


Lart
 Profili  
 
PostimPostuar: Shtu Tet 15, 2011 10:16 pm 
Jashte linje
Site Admin

Anëtarësuar: Pre Gus 26, 2011 1:15 pm
Postime: 427
Ilda shkruajti:
Eshte dhene funksioni . Gjeni parametrin ne menyre qe grafiku i ketij funksioni te kete tangjente boshtin e abshisave.


Le te jete pika e perbashket e vijes se dhene me boshtin e abshisave. Qe te jete boshti abshisave tangjete e vijes ne kete pike duhet te vlejne me . Pra duhet

nga ku marim pra


Lart
 Profili  
 
PostimPostuar: Shtu Tet 15, 2011 10:40 pm 
Jashte linje

Anëtarësuar: Shtu Sht 10, 2011 11:53 am
Postime: 78
sh sh flm :)


Lart
 Profili  
 
PostimPostuar: Shtu Tet 15, 2011 10:42 pm 
Jashte linje
Site Admin

Anëtarësuar: Pre Gus 26, 2011 1:15 pm
Postime: 427
Asgje ! Sa here te duash mendimin tone mos ngurro !

Mos harro t'ju sugjerosh forumin tone shoqeve dhe shokeve te tu !


Lart
 Profili  
 
PostimPostuar: Shtu Tet 15, 2011 10:51 pm 
Jashte linje

Anëtarësuar: Shtu Sht 10, 2011 11:53 am
Postime: 78
po patjeter. Eshte nje ndihme e jashtezakonshme


Lart
 Profili  
 
Shfaq postimet nga me para:  Rreshto sipas  
Posto Teme të Re Posto një përgjigje  [ 5 postime ] 

Të gjitha orat janë UTC + 1 ore [ DST ]


Kush është në linjë

Anëtarë që po shfletojnë këtë forum: Asnjë përdorues i regjistruar dhe 1 vizitorë


Nuk mund të hapni tema të reja në këtë forum
Nuk mund të përgjigjeni në temat e këtij forumi
Nuk mund të ndryshoni postimet tuaja në këtë forum
Nuk mund të fshini postimet tuaja në këtë forum
Nuk mund të bashkëngjitni skedarë

Kërkoni për:
Shkoni tek:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group